آشنایی با تبلت ها

خرید از آمازون

خرید از آمازون


آشنایی با تبلت‎ها

در سال 2010 رایانه‎های لوحه‎ای توسط استیو جابز به جهانیان معرفی شد. این محصولات که ipad نام داشتند تحولی عظیم در این صنعت بوجود آوردند. در واقع با ورود این نوع محصولات به بازار می‎توان گفت به سال ها تفکر درباره نوآوری در این زمینه را به پایان رساندند. از سال 2010 به بعد عرصه جدیدی در زمینه سخت افزار بوجود آمد. با وجود آنکه ورود آیپدها به بازار جهانی تبلت‎های شخصی در اختیار مصرف کنندگان قرار داده شده بود اما با عرضه این محصول توجه افراد زیادی به آن جلب شد و با استقبال جهانی باور نکردنی روبرو شد. (خرید از آمازون)

در رابطه با تبلت انواع مختلفی از تعاریف وجود دارد که ساده‎ترین آنها چنین تعریفی از این ابزار دارد: تبلت در واقع یک دستگاه محاسباتی همراه می‎باشد که از نظر اندازه از تلفن‎های هوشمند بزرگتر می‎باشد. البته در رابطه با اندازه این نوع ابزارها می‎توان گفت که تبلت‎ها دارای اندازه خاصی نمی‎باشند. به عنوان نمونه آیپدها دارای صفحه نمایشی کمتر از 10 اینچ می‎باشند و این در حالی است که در بسیاری از برندهای دیگر تبلت‎ها با صفحه‎های نمایشگر بزرگتر و کوچکتر طراحی و به بازار عرضه خواهند شد.

آیپد چیست؟

در صورتی که یک دستگاه محاسباتی از صفحه نمایش لمسی استفاده کند و تلفن همراه نباشد به عنوان تبلت شناخته خواهد شد. در سال 2010 یک محصول منحصر بفرد توسط شرکت Lenovo به بازار عرضه شد که در نگاه اول شباهت بسیار زیادی به لپ تاپ داشت اما به شکلی طراحی شده بود که مصرف کننده توانایی جدا کردن صفحه نمایشگر آن را از کیبورد آن داشت. این محصول که در نمایشگاه محصولات الکترونیک در لاس وگاس به معرض نمایش گذاشته شده بود ideaPad U1 نام داشت.

امروزه انواع مختلفی از تبلت‎ها در سرتاسر جهان توسط انواع مختلفی از شرکت‎های فعال در این زمینه عرضه شده است. این تبلت‎ها در اندازه و شکل و همچنین ویژگی‎ها با یکدیگر متفاوت هستند اما با این حال در تمامی آنها می‎توان تشابهات زیادی نیز مشاهده کرد. تقریبا در تمامی تبلت‎ها از صفحات لمسی استفاده شده است. تمامی آنها دارای سیستم عامل‎هایی هستند که توانایی اجرای برنامه‎های سبک را دارا می‎باشند.

علت نازک بودن تبلت

در صورتی که در رابطه با اجزا داخلی این نوع ابزارها بسیار کنجکاو باشید و سعی کنید که یکی از آنها را باز کنید به سه نکته دست خواهید یافت. نکته اول ان که شما با این کار خود ضمانت این ابزار را باطل کرده‎اید، دومین نکته آن است که  مشاهده می‎کنید کارخانه سازنده آن ابزار تمامی قطعات با بیشترین دقت ممکن در کنار یکدیگر قرار داده تا تبلت شما به بهترین شکل ممکن عمل کند و اما نکته آخر آن است که بیشتر ابزارهایی که در تبلت‎ها استفاده شده است همان قطعات موجود در کامپیوترها می‎باشند.

همانطور که گفته شد این نوع ابزارها، ابزارهایی محاسباتی هستند که نیاز دارند اطلاعات را پردازش کنند با توجه به این موضوع در آنها از ریز پردازنده‎هایی استفاده شده است که در واقع مغز متفکر این نوع ابزارها می‎باشند. در تبلت از ریز پردازنده‎های کوچکتری نسبت به کامپیوترها استفاده شده است و همین موضوع سبب شده تا فضای کمتری را اشغال کنند و همچنین در هنگام فعالیت گرمای کمتری را تولید کنند. در صورتی که گرمای زیادی توسط اجزای این ابزارها تولید شود ممکن است به تبلت آسیب وارد کند.

در این نوع ابزارها برای تامین انرژی مورد نیاز از باتری‎های قابل شارژ استفاده شده است. میزان ظرفیت این باتری‎ها با توجه به نوع دستگاه متفاوت خواهد بود. برخی از تبلت‎ها به شکلی طراحی می‎شوند که قابلیت تعویض باتری در آنها وجود دارد و در برخی دیگر این امکان برای مصرف کنندگان وجود ندارد. توجه داشته باشید در صورت بروز هرگونه مشکل به فروشگاه‎های معتبر مراجعه کنید.

خرید از آمازون

خرید از آمازون

خرید از آمازون

تبلت و آیپدهای اصل را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

 

دیجیتال

خرید از آمازونسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.