آشنایی با انواع چرم و نحوه به عمل آمدن انواع آن (خرید از آمازون)

خرید از آمازون

خرید از آمازون


شناخت انواع چرم ، نحوه به عمل آمدنشان و کاربردشان در انواع صنعت ها(خرید از آمازون)

قطعا این موضوع برای شما هم پیش آمده که وارد هر مغازه ای برای خرید می شوید فروشنده در هنگام معرفی جنس خود از جمله ( همش چرم طبیعیه به همین خاطره که قیمتش بالاس شما ببین اصلا با دست کشیدن بهش چرم رو حس می کنی)  استفاده می کند. (خرید از آمازون)

اما قبل از خرید هر نوع اجناس که واژه چرم در ساختش به کار می رود شناختی بهتر از چرم می تواند به انتخاب بهتر و خرید کالا مناسب کمک بسیاری کند .

کالای تقلبی

امروزه به لطف کالا های غیر اورجینال در سراسر بازار که از ظاهری همانند اورجینال همان کالا برخوردار می باشند قدرت انتخاب و تشخیص کالابا کیفیت نیز همراه با دشواری و ترس شده است .

ترس از این که پولی برابر با جنس اورجینال پرداخت می کنید ولی در واقع بعد از مدتی به غیر اورجینال بودنش پی می برید.

برای خرید وارد هر مغازه می شویم دست روی هر کالایی که می گذاریم با پسوند اورجینال به ما معرفی می شود که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی ضرر بزرگی را متحمل می شویم.

اگر بخواهیم روراست باشیم محصولات چرمی را به دلیل زیبایی خاصش همه دوست دارند ولی به دلیل زیاد شدن اجناس به اصطلاح چرم ترس انتخاب حس بدی را در هنگام خرید القا می کند.

و موجب صرف نظر از خرید نیز می شود خرید کالایی که آنچنان به دل شما نشسته که برایش وقت گذاشته و به بازار آمده اید .

(خرید از آمازون)

فروشگاه های آنلاین

با رشد فروشگاه های آنلاین ترس از خرید نیز دو چندان شده کالایی که تنها با دیدن چند عکس خریداری می کنیم و بعد از رسیدن کالا متوجه می شویم همان چیزی که در عکس دیده ایم نیست چاره چیست ؟

در این مرحله تنها دری که هنوز به روی ما باز می ماند مطالعه کوتاهی در باره جنس و نحوه خرید آنلاین می باشد در صورتی که لذت خرید حضوری چیز دیگریست که همه ما تجربه اش را داشته ایم.

اما با بیشتر شدن حجم کار ها و بیشتر شدن درگیری های ذهنی فرصتی برای خرید حضوری باقی نمیماند و تنها راه چاره برای رفع نیاز های روزمره مراجعه به فروشگاه های آنلاین می باشند.  

(خرید از آمازون)

نحوه به دست آمدن انواع چرم

چرم از دباغی پوست حیوانات مختلف از جمله گاو، گوسفند، کروکودیل، مار، شترمرغ و حتی حیوانات دریایی از جمله ماهی و کوسه تهیه می شود .

دباغی به فرایندی گفته می شود که در طی آن پوست جیوانات را در مواد شیمیایی و گیاهی می خیسانند تا از دوام بالایی برخوردار شود.

تولید چرم در 4 چند مرحله تبدیل پوست خام به سالامبور، تبدیل سالامبور به وت بلو، تبدیل وت بلو به کراست و تبدیل کراست به چرم صورت می گیرد که این مراحل در خیساندن و شستشو، آهک دهی، لش زدایی، موگیری، اهک گیری و آنزیم دهی، برش و تراش، رنگ آمیزی و براق کردن چرم گسترده می شوند.

(خرید از آمازون)

تاریخچه استفاده از چرم 

ایرانیان با پیشینه سه هزار ساله اولین و قدیمی ترین تولید کنندگان چرم در جهان می باشند.

آثار باستانی به جا مانده از دوران قبل از میلاد نشان دهنده این میباشد که ایرانیان از حدود 1500 سال قبل از پوست برای تهیه لباس، کفش و ابزار جنگی استفاده می کردند تولیدات انواع پوست در دوره عباسی در سراسر قلمرو اسلامی پر رونق بوده است.

تجارت چرم و پوست پس از حمله مغول ها نیز پر رونق بود در دوره تیموری نیز چرم برای ساخت جلد کتاب ها استفاده زیادی داشته علاوه بر این در این دوره نیز چرم به عنوان استفاده در هنر های دستی نیز استفاده می شده است .

در گذشته چرم برای نگارش استفاده بسیاری داشته به طوری که برای نوشتن فرمان های داریوش از چرم استفاده می کردند دلیل انتخاب چرم برای نگارش قطعا می تواند ترکیب مقاومش باشد که عمر بالایی را دارا می باشد.

(خرید از آمازون)

انواع چرم

چرم به چند دسته چرم سبک، چرم نیمه سنگین و چرم سنگین دسته بندی می شوند 

چرم سبک

این نوع چرم از پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست می آید که از ظرافت و نازکی بالایی برخوردار می باشند .

به همین دلیل در ساخت محصولاتی همانند لباس، کاپشن و دستکش استفاده می شوند و در مواقعی از چرم های سبکی که از کیفیتی پایین تر برخوردارند به عنوان آستر در تولیدات کفش و لباس استفاده می شوند.

(خرید از آمازون)

چرم نیمه سنگین

این نوع چرم از پوست حیواناتی همانند کروکدیل و شترمرغ به دست می آیند و به علت کمیاب و گران قیمت بودنشان بیشتر در محصولاتی که جنبه تزیینی دارند و یا لوکس محسوب می شوند استفاده می گردند.

چرم سنگین

این نوع چرم ها از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، گوساله و شتر به عمل می آیند چرم سنگین را می توان در دسته بهترین چرم ها معمول که مقاومت و رخ زیبایی را دارا میباشند قرار داد.

که به علت مقاومت و استحکام بالا در ساخت زیره و رویه کفش، ساخت کیف های دستی و جیبی و یا تسمه های ماشین آلات صنعتی کاربرد زیادی را دارند.

(خرید از آمازون)

انواع چرم طبیعی را بر اساس نوع دباغی را نیز می توان به دسته بندی مختلفی تقسیم کرد

چرم گیاهی

چرم مراکشی

چرم اسپانیایی

چرم روسی

چرم دانه دار یک رویه

چرم دانه دار کامل

چرم جیر

چرم اشبالت

چرم نبوک

چرم ورنی

چرم مار و مارمولک و کروکودیل 

پوست ماهی

چرم مصنوعی

(خرید از آمازون)

خرید از آمازون ایران

آمازون در ایران

آمازون در ایران

انواع چرم و لباس چرم  را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند و به نوعی آمازون ایران هستند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

خرید از آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

فشن

آمازون در ایرانسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.