انواع کوله پشتی: کوله پشتی مناسب شما است؟ (خرید از آمازون)

خرید از آمازون

خرید از آمازون


حدود 23 نوع کوله‌ پشتی‌ وجود دارد که هرکدام از آنها با هدف و کاربردی متفاوت طراحی شده‌اند. به دلیل اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید، سعی کرده‌ایم تا در این مقاله به معرفی مختصری از انواع مختلف کوله‌ پشتی‌ها بپردازیم.(خرید از آمازون)

1- کوله پشتی دانشجویی

کوله‌ پشتی‌ دانشجویی به دلیل آنکه بسیار مقرون به صرفه،‌ جادار، و متنوع هستند، احتمالاً محبوب‌ترین نوع کوله‌ پشتی‌ به حساب می‌آیند.

شما می‌توانید از آنها برای رفتن به مدرسه، دانشگاه،‌ اداره، پیاده‌روی، و یا حتی مسافرت استفاده کنید. این نوع کوله‌ پشتی‌ ساده و جادار است که محفظه‌ی اصلی بارگذاری آن در قسمت جلو می‌تواند 20 تا 40 لیتر حجم را تحمل کند.

برخی از آنها ممکن است دارای جیب‌های اضافی باشند،‌ اما در اکثر موارد آنها دارای یک محفظه‌ی اصلی بزرگ و یک یا دو جیب بیرونی هستند.

تنها ایرادی که این نوع کوله‌ پشتی‌ دارد این است که در هنگام خالی بودن نیمی از فضای داخلی آن، شکل ظاهری خود را حفظ نمی‌کند و بسیار شل و ول به نظر می‌رسد.

آنها همچنین ضد آب و راحت‌ترین کوله‌ پشتی‌های موجود در بازار نیستند، زیرا ضخامت پد به کار رفته در قسمت پشت و بند های رودوشی آن بسیار نازک است.

(خرید از آمازون)

2- کوله پشتی لپ تاپ

در چند سال اخیر، اکثر افرادی که با لوازم الکترونیکی سروکار داشته‌اند، کوله‌ پشتی‌های معمولی خود را با کوله‌ پشتی‌ های مخصوص حمل لپ‌تاپ عوض کرده‌اند.

امروزه برخی از ما، نیاز داریم تا لپ‌تاپ خود را به هر جایی که می‌رویم با خود حمل کنیم. بنابراین کوله‌ پشتی‌های مخصوص حمل لپ‌تاپ برای این دسته از افراد بسیار ضروری است.

این نوع کوله‌ پشتی‌ به منظور حفظ ایمنی وسیله‌ی شما، از یک محفظه‌ی جداگانه برای جای گیری لپ تاپ استفاده می‌کند و اغلب از بخش‌های جداگانه برای تفکیک لوازم مانند:

جای شارژر، تبلت، هدفون، کلید، قلم، نوت بوک، جای عینک آفتابی، و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌کند.

اندازه‌ی این نوع کوله‌ پشتی‌ها 5 تا 10 سانت کمتر از اندازه‌ی کوله‌ پشتی‌های مرسوم دانشجویی است که اغلب برای استفاده‌ی روزمره در اداره به کار گرفته می‌شود.

آنها ظاهری نرم و مسطح دارند و در صورتی که نیمی از فضای داخلی آن خالی باشد، شکل و ظاهر خود را حفظ می‌کند.

از آنجا که این نوع کوله‌ پشتی‌ محبوبیت بسیاری در بین عموم پیدا کرده است، تولید‌کنندگان کوله پشتی سعی کرده‌اند تا جنسی مرغوب با قیمتی مقرون به صرفه وارد بازار کنند.

(خرید از آمازون)

3- کوله پشتی کوچک

کوله‌ پشتی‌های کوچک، در کنار استفاده‌ی روزمره و معمولی اکثراً در زمینه‌ی مد و استایل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل کوله‌‌پشتی، برای دخترانی که وسایل زیادی با خود حمل نمی‌کنند بسیار مناسب است و ظاهراً می‌تواند با استایل لباس پوشیدن، ست شود.

از آنجا که سایز آنها بسیار کوچک است، معمولاً تحمل 10 تا 20 لیتر ظرفیت را دارند.

این نوع کوله‌ پشتی‌ یا از چرم طبیعی و یا از چرم مصنوعی ساخته شده‌اند که باعث می‌شود در هنگام خالی بودن فضای داخلی آن، ظاهر خود را به خوبی حفظ کنند.
گفته می‌شود که آنها دوام بالایی برای استفاده‌ی طولانی مدت ندارند و اکثراً برای استفاده‌ی روزمره و یا سفرهای کوتاه مدت مناسب است.

(خرید از آمازون)

4- کوله پشتی یک طرفه

برخی از افراد به نظر می‌رسد که به کوله‌ پشتی‌های معمولی علاقه‌ایی ندارند و به طور کلی به دنبال لوازم خاص میگردند به همین دلیل به جای آن از کوله‌ پشتی‌های یک طرفه استفاده می‌کنند.

این نوع کوله‌ پشتی‌ به جای داشتن 2 بند رودوشی، از یک بند رودوشی که انتهای آن به سمت شانه‌ی دیگر کشیده می‌شود استفاده می‌کند. کوله‌ پشتی‌های یک طرفه برای استفاده در مسافت‌های طولانی چندان مناسب نیستند.

گفته می‌شود که کوله‌ پشتی‌های یک طرفه در مقایسه با کوله‌ پشتی‌های 2 بنده و یا معمولی، فضای داخلی کمتری را به خود اختصاص داده است.

محفظه‌ی اصلی آن بسیار جادار است اما با این حال شما برای جای دادن وسایل کوچک، جیب های کوچک پیدا نخواهید کرد و اگر نیمی از فضای داخلی آن خالی باشد، شکل ظاهری خود را حفظ نمی‌کند.

(خرید از آمازون)

5- کوله پشتی چرمی

اگرچه این نوع کوله‌ پشتی‌ بسیار گران قیمت است اما اخیراً محبوبیت بسیاری در بین عموم پیدا کرده است. در مقایسه با کوله‌ پشتی‌های معمولی، بسیار سنگین تر هستند و فضای داخلی کمتری را به خود اختصاص داده اند.

با این حال بسیاری از افراد به دلیل ظاهر خوب این نوع کوله‌ پشتی‌، همچنان آن را نسبت به کوله‌ پشتی‌های معمولی دیگر ترجیح می‌دهند. در حالی که باید به جای ظاهر خوب، راحتی و کاربردی بودن آن را مد نظر خود قرار بدهند.

اگر قصد خرید کوله‌ پشتی‌های چرمی را دارید،‌اطمینان حاصل کنید که به جای استفاده از چرم مصنوعی، از چرم طبیعی در ساخت آن استفاده شده باشد، زیرا کوله‌ پشتی‌هایی که از چرم طبیعی ساخته شده‌اند، به جای ماندگاری 1 یا 2 ساله، می‌توانند ماندگاری بیشتری را برای شما داشته باشند.

(خرید از آمازون)

6- کوله پشتی مسافرتی

کوله‌ پشتی‌های سفر برای آن دسته از افرادی که چمدان دوست ندارند، عالی به نظر می‌رسد. آنها از حداکثر اندازه برای حمل اضافه بار در فرودگاه ساخته شده‌اند. ظرفیت حمل بار 14*24*9 اینچ است که اکثر کوله‌ پشتی‌های حمل کننده ظرفیت کمتری نسبت به این نوع دارند.

این مدل از کوله‌ پشتی‌ها با به کارگیری پد‌های ضخیم در قسمت پنل پشتی و بندهای رودوشی آن، معمولاً توسط کوله گرد (Backpackers)، مسافران تجاری، و یا هر کسی که اغلب سفر می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای محفظه‌های سازمان‌یافته برای جایگیری وسایل کوچک، محفظه‌ی داخلی بزرگ، و گاهی محفظه‌ی جداگانه برای جایگیری لپ‌تاپ است.

(خرید از آمازون)

7- کوله پشتی مخصوص وسایل شخصی

در اصل کوله‌ پشتی‌های شخصی نسبت به کوله‌ پشتی‌های حمل کننده کوچکتر است و سایز آن بیشتر از 17-18 اینچی نیست، به طوری که می‌توانید از آن برای جایگیری وسایل شخصی خود استفاده کنید و یا آن را با خود به داخل هواپیما ببرید و در زیر صندلی خود قرار دهید.

این کوله‌ پشتی‌ برای مسافرت و همچنین اسفاده‌ی روزمره در نظر گرفته شده است. به این معنا که بسیار راحت، جادار، و با دوام است.

برخی از برندهای این نوع کوله‌ پشتی‌ مانند: Osprey، Samsonite، Fjallraven و یا Eagle Creek دارای قابلیت ضد آب بودن، جیب های داخلی و محفظه‌ی کاملاً مناسب برای تفکیک وسایل کوچک است.

کوله‌ پشتی‌ حمل کننده وسایل شخصی برای افرادی که قصد حمل کردن وسایل شخصی خود را در کنار چمدان دارند مناسب است.

اگر قصد خرید یکی از آنها را دارید، اطمینان حاصل کنید که حتماً کمربند دیگری برای بسته شدن به چمدان داشته باشد تا در مسافت‌های طولانی بتوانید آن را به دور چمدان خود ببندید.

(خرید از آمازون)

8- کوله پشتی چرخ دار

برخی از مسافران به طور مکرر ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از چمدان‌های معمولی، از کوله‌ پشتی‌های چرخدار برای حمل بار، استفاده کنند.

شما می‌توانید هنگامی که در فرودگاه، ایستگاه، و یا خیابان‌های آسفالت ایستاده‌اید، به راحتی اهرم آن را بیرون بکشید واز پشت سرکوله‌ پشتی‌ را به سمت خود بکشانید و راه ببرید.

اگر با پله‌های برقی و یا خیابان‌های نا‌هموار مواجه شده‌اید می‌توانید، همان لحظه اهرم راه به حالت اول خود برگردانید و برای عبور کردن از آنجا، از آن به عنوان کوله‌ پشتی‌ استفاده کنید.

کوله‌ پشتی‌های چرخ دار معمولاً بسیار جادار هستند و در هنگام خالی بودن نیمی از فضای داخلی آن، شکل ظاهری خود را حفظ می‌کنند.

این نوع کوله‌ پشتی‌ همچنین دارای محفظه‌ی داخلی بزرگ، و جیب های کوچک برای تفکیک وسایل در نظر گرفته شده است. اگر قصد خرید آن را دارید،‌ حتماً اطمینان حاصل کنید که سایز 4*24*9 را انتخاب کرده‌اید.

(خرید از آمازون)

9- کوله پشتی TSA با محفظه‌ی جداگانه لپ‌ تاپ

در اصل کوله‌ پشتی‌های TSA با کوله‌ پشتی‌های معمولی یک تفاوت عمده دارد که آن به کارگیری محفظه‌ی جداگانه برای جای‌گیری لپ‌ تاپ است.

هنگامی که شما از دستگاه‌های امنیتی فرودگاه عبور می‌کنید، به این دلیل که اشعه‌ی ایکس نمی‌تواند آن را ببیند باید لپ‌تاپ خود را خارج کنید و در داخل سبدی جداگانه قرار دهید.

محفظه‌ی لپ‌ تاپ در کوله‌ پشتی‌های تایید شده‌ی TSA از تمام اطراف باز و جدا می‌شود و این موضوع به شما کمک می‌کند تا با ایمنی کامل و بدون آنکه لپ‌تاپ را خارج کنید، محفظه‌ی لپ‌تاپ را(مطابق با تصویر) تا 180 درجه باز کنید.

(خرید از آمازون)

10- کوله پشتی سبک وزن تاشو

برخی از افراد تنها با چمدان‌های باری و یا ساک‌های دستی، سفر می‌کنند. اگرچه ساک‌های دستی و یا چمدان‌های حمل لوازم، مناسب پیاده‌روی در مسافت‌های طولانی نیستند.

جا دادن و یا بسته بندی یک کوله‌ پشتی‌ دیگر در داخل چمدان به دلیل سنگین شدن و فضایی که اشغال می‌کند، بسیار غیر منطقی به نظر می‌رسد.

با توجه به این شرایط شما می‌توانید با استفاده از کوله‌ پشتی‌های تاشو و سبک وزن که تقریباً هیچ فضا و وزنی را اشغال نمی‌کند به راحتی سفر کنید.

البته کوله‌ پشتی‌های تاشو به اندازه‌ی کوله‌های معمولی با دوام و راحت نیستند. اما با این حال بسیار مقرون به صرفه و ساده هستند.

(خرید از آمازون)

خرید از آمازون ایران

آمازون در ایران

آمازون در ایران

انواع کوله پشتی را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند و به نوعی آمازون ایران هستند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

 

خرید از آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

آمازون ایران

سبک زندگی

آمازون ایرانآمازون در ایرانسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.