ست کردن کراوات با لباس و آموزش نحوه گره زدن کروات (آمازون در ایران)

آمازون ایران

آمازون ایران


شش نکته برای ست کردن کراوات و پیراهن مردانه(آمازون در ایران)

ست کراوات و پیراهن و کت و شلوار رازهایی دارد که استایلیست‌های حرفه‌ای آن را می‌دانند،(آمازون در ایران)

رازهایی که اگر از آن‌ها آگاه نباشید، ممکن است باعث شود تیپ رسمی یا اداری‌تان به جای آنکه با یک کت و شلوار شیک و کراوات ابریشم، خیره‌کننده باشد، به هم ریخته به نظر برسد.

حتما تا به حال پیش آمده است که برای رفتن به یک جلسه‌ی کاری یا مهمانی جلوی آینه بایستید و کراوت‌ها مختلف را روی پیراهنتان بگذارید یا آن را کنار کت و شلوار قرار دهید و به این فکر کنید که آیا انتخاب درستی است یا نه ؟

البته همیشه این کلیشه در ذهن شما وجود دارد که حاضر شدن خانم‌ها بیشتر از آقایان طول می‌کشد چراکه آن‌ها تصمیمات بیشتری را باید برای تیپ و ظاهر خودشان بگیرند،

اما وقتی نوبت به این می‌رسد که با اضافه کردن جزییاتی مانند کراوات یا دستمال گردن خوشتیپ‌تر از همیشه شوید، تصمیم‌گیری برای شما هم با دشواری همراه می‌شود.

(آمازون در ایران)

نکته از زمان خرید کراوات شروع می‌شود،

قرار نیست لباس‌ها را بر اساس کراوات انتخاب کنید،

این کراوات است که بر اساس لباس‌های شما انتخاب می‌شود، پس در زمان خرید کراوات هم به این نکته توجه کنید، که آیا کراواتی که چشم شما را گرفته است به لباس‌هایی که در کمد دارید می‌آید یا نه.

این گران‌قیمت بودن کراوات نیست که باعث می‌شود شما خوش‌تیپ‌تر به نظر برسید، بلکه همخوانی آن با لباس‌های دیگرتان  و البته تیپ و استایل کلی خودتان این جادو را دارد.

پس برای ست کراوات و پیراهن و کت و شلوار پیش از خرید و پس از آن، این نکات را در نظر بگیرید.

(آمازون در ایران)

تناسب کراوات با بدن

تناسب کراوات به طول و عرض آن با توجه به فرم بدن و سبک لباس پوشیدن یک مرد اشاره دارد.

یک مرد قد بلند و چهار شانه که کت و شلوار به تن کرده است بهتر است سراغ خرید کراواتی با طول بلندتر برود، آن قدر که پایین کراوت درست با سگک کمربندش برخورد داشته باشد.­

جریان برای یک مرد ریز اندام خوشتیپ درست برعکس است، کراوات برای او نه تنها باید عرض باریک‌تری داشته باشد، بلکه بهتر است قد آن هم کوتاه‌تر باشد.

برای آن‌هایی که به سایز متوسط نزدیک‌اند، کراوات‌هایی با عرض ۷.۵ تا ۱۰.۵ سانتی متر مناسب است.

(آمازون در ایران)

رنگ کراوات و ست آن با پیراهن مردانه

برای آنکه چطور رنگ کراوات را با پیراهن و کت و شلوار ست کنید، توصیه‌های مهم زیادی وجود دارد، اما دو نکته‌ی ابتدایی را برای ست کراوات و پیراهن باید در نظر بگیرید.

اولین نکته این است که با رنگ کراوات خود چه پیامی را می‌خواهید منتقل کنید و دومین نکته این است که رنگ‌های طبیعی بهترین ست‌ها را ایجاد می‌کنند.

برای یک تیپ خیره‌کننده و در عین حال ساده می‌توانید یک کراوات نیمه ساده با طرح‌های آبی کم‌رنگ یا سبز را با پیراهن مردانه ی آبی ست کنید.

اگر می‌خواهید توجه‌ها را به خودتان جلب کنید بهتر است سراغ رنگ‌های غلیظی مانند قرمز بروید و آن را با یک پیراهن رنگ روشن ست کنید.

(آمازون در ایران)

سازگاری رنگ با ویژگی ظاهری شما

اما پیش از آنکه به ست کراوات و پیراهن برسید، به این توجه کنید که کدام رنگ به ویژگی‌های ظاهری شما بیشتر می‌آید. مردان بلوند با پوست روشن باید از کراوات‌هایی با رنگ پاستلی یا تک رنگ استفاده کنند.

مردانی که رنگ موهایشان تیره است اما رنگ پوست روشنی دارند، در واقع خودشان کنتراست رنگی دارند و لازم است زمان ست کردن کراوات و کت و شلوار یا پیراهن هم همین کنتراست را داشته باشند و رنگ‌های خیلی نزدیک به هم انتخاب نکنند.

اگر پوست سبزه یا برنزه با رنگ موی تیره دارید، هر دو انتخاب برای شما وجود دارد هم می‌توانید رنگ پیراهن و کراوات شبیه به هم با تناژ مختلف را انتخاب کنید و هم کنتراست رنگی به وجود آورید.

(آمازون در ایران)

مراجعه به چرخه رنگ

در نهایت برای انتخاب رنگ می‌توانید به چرخه‌ی رنگ مراجعه کنید، رنگ‌های نزدیک به هم برای ست کردن انتخاب‌های محافظه‌کارانه و مناسبی هستند و رنگ‌های روبه روی هم با کمی جسارت بیشتر می‌توانند با هم ست شوند.

از سوی دیگر می‌توانید به طرح‌های کراوات توجه کنید، رنگ آن‌ها را احتمالا یک استایلیست حرفه‌ای انتخاب کرده است، پس برای ست کراوات و پیراهن به همان اعتماد کنید و پیراهنی را انتخاب کنید که رنگش با رنگ طرح‌های کراوات جور است نه زمینه‌ی آن.

به این نکته توجه کنید که حدودا ۸ درصد مردان کوررنگی دارند و اگر شما هم جزو آن‌ها هستید برای انتخاب رنگ کراوات و ست کردن آن از دوست یا همسر و اطرافیانتان کمک بگیرید.

(آمازون در ایران)

ست کراوات و پیراهن و ماجراجویی بین طرح‌ها

ست کردن یک کراوات با طرح‌های زیاد و شلوغ، یکی از بزرگترین مسائل مردانه در انتخاب تیپ و استایل است و البته به همین دلیل هم کراوات‌های ساده طرفداران بیشتری دارند و بیشتر خریده می‌شوند.

اگرچه یک کراوات طرح‌دار نسبت به کراوات‌های ساده یا با طرح‌های ظریف و کم، کمتر استفاده می‌شود، اما وقتی درست کنار یک ترکیب مناسب از کت و شلوار و پیراهن قرار بگیرد می‌تواند در آن‌ها روح بدمد.

(آمازون در ایران)

نکته کلیدی

نکته‌ی کلیدی در انتخاب کراوات طرح‌دار این است که رنگ طرح‌ها با رنگ کت و شلوار و پیراهن هم‌خوانی داشته باشد -این نکته را در بخش قبلی مربوط به رنگ‌ها چک کنید- و نکته بعدی این که طرح کراوات نباید با طرح پیراهن مردانه در تضاد باشد.

وقتی سراغ ست کراوات و پیراهن مردانه ی طرح‌دار می‌روید، تلاش نکنید درست عین طرح کراوات در پیراهن هم تکرار شده باشد، به عبارت بهتر یک کراوات با راه‌راه‌های ریز نباید با پیراهن مردانه ی راه‌راه ریز ست شود، برای این پیراهن سراغ کراواتی با طرح خال خالی، ساده یا لااقل راه راه‌های درشت بروید. طرح‌های کاملا یکسان چشم را دچار خطای دید می‌کند.

اگر در مورد ست کردن طرح کراوات و پیراهن تازه کار هستید و سراغ خرید کراوات طرح‌دار رفته‌اید آن را با پیراهن یا کت و شلوار ساده ست کنید. علاوه بر آن طرح‌های ساده و تکرارشونده را انتخاب کنید، مثل خال خالی، گل‌های ریز یا چهارخانه و لانه زنبوری.

(آمازون در ایران)

ست کراوات و پیراهن مجلسی مردانه

ست کراوات با پیراهن مردانه اولین نکته در مورد دنیای ست کردن کراوات‌ها است، در مرحله‌ی بعدی باید سراغ ست کراوات و کت بروید، چراکه اگرچه ممکن است در طول شام کت خودتان را در آورید قرار است کراوات و پیراهن هم‌نشین همیشگی هم در طول مهمانی باشند.

برای شروع مثل همیشه باید بدانید که راحت‌ترین پیراهن‌ها برای ست شدن با کراوات، پیراهن‌های ساده و بدون طرح هستند.

پیراهن مردانه ی سفید یک زمینه طبیعی برای هر طرح و رنگ کراواتی به وجود می‌آورد. آبی روشن، رنگ‌های پاستلی و شیری هم از آن رنگ‌هایی هستند که باعث می‌شود پیراهن با هر کراواتی به خوبی ست شود و کنتراست رنگی به وجود آورد.

برای پیراهن راه راه قاعده همان است که نباید راه راه کراوات درست هم اندازه و هم پهنای طرح پیراهن باشد. اگر سراغ یک پیراهن روزمره می‌رود طرحی از کراوات را انتخاب کنید که به همان اندازه روزمره باشد، یک پیراهن سرخابی راه راه را با یک کراوات ابریشمی رسمی ست نکنید.

(آمازون در ایران)

ست کراوات و کت و شلوار مردانه

کت و شلوارهای تیره رنگ و ساده به ویژه طوسی و سرمه‌ای تقریبا با هر رنگ کراواتی قابل ست شدن هستند. به همین دلیل هم رنگ طوسی و سرمه‌ای برای کت و شلوار مردانه رنگ‌های رسمی به شمار می‌روند،

چراکه کافی است شما رنگ کراوات را قبلا با رنگ پیراهن خود ست کرده باشید و با خیال راحت سراغ این دو مدل کت و شلوار بروید و مطمئن باشید ترکیب آن‌ها خوب از آب در می‌آید.

این قاعده اما یک جا اشتباه از آب در می‌آید، وقتی که یک کراوات تیره با ته‌رنگ آبی را انتخاب کرده‌اید بهتر است سراغ کت و شلوار طوسی یا مشکی نروید،

کراوات آبی تیره تنها با کت و شلوار سرمه‌ای، آبی یا رنگ‌های روشن‌تری با تناژ آبی جور در می‌آید.

برای کت و شلوار مشکی و طوسی بهترین رنگ کراوات، کراوات‌های تیره با ته‌رنگ بنفش یا قرمز است.

اگر می‌خواهید تیپ خیره‌کننده‌ای را با کت و شلوار رسمی تیره رنگ خودتان به وجود آورید، سراغ یک رنگ کراوات چشم گیر و طرحی که در آن تکرار شود، بروید.

البته کراوات ساده هم همیشه انتخاب خوبی است اما اگر رنگ آن خیلی روشن باشد، تیپ شما را از حالت رسمی به حال نیمه رسمی تغییر می‌دهد.

کت و شلوار راه راه مردانه از همان قاعده‌ای در مورد طرح‌های راه راه پیروی می‌کند که در مورد ترکیب پیراهن و کراوات به آن اشاره شد.

(آمازون در ایران)

نتیجه

بنابراین اگر یک کت و شلوار راه راه به تن می‌کنید، به شما توصیه می‌کنیم که با انتخاب کراوات راه راه خود را به دردسر نیاندازید و به جای آن سراغ کراوات خال خالی یا گلدار بروید.

از طرف دیگر ست کردن کت و شلوار مردانه ی راه راه با یک کراوات ساده می‌تواند شما را در یکی از دو سر طیف شیک‌پوش بودن یا شبیه شدن به یک دلقک در سیرک قرار دهد.

(آمازون در ایران)

ست کردن کت تک و کت اسپرت مردانه با کراوات

یک کت تک رسمی مردانه باید با کراوات‌هایی با طرح‌های رسمی‌تر مثل طرح راه راه ست شود، در حالیکه کت اسپرت را می‌توانید با کراوات‌هایی با بافت پشمی، ابریشمی گلدار یا بته جقه ست کنید.­

در نهایت آنچه در مورد ست کراوات و پیراهن و البته دنیای کت و شلوارهای مردانه و تیپ رسمی اهمیت دارد این است که انتخاب‌های ویژه‌ای داشته باشید، انتخاب‌هایی که یک استایلیست حرفه‌ای هم سراغ همان‌ها می‌رود.

(آمازون در ایران)

چگونگی بستن مرحله به مرحله کراوات :

راه های زیادی برای بستن کراوات وجود دارد، شما می توانید طرح های جسورانه ای را در موارد خاص امتحان کنید و اگر می خواهید همیشه برجسته و عالی بنظر برسید، در اینجا چگونگی انجام این کار است.

اولین آموزش :بستن گره کراوات ویندزور

این ساده ترین و سنتی ترین راه برای بستن یک کراوات است، این روش با پارچه ضخیم انجام میشود و یک مثلث متقارن است که اعتماد بنفس کسی که میپوشد، را افزایش می دهد، این مدل بیشتر در رویداد های رسمی و نیمه رسمی توسط سیاستمداران و مقامات دیگر پوشیده شده است.

(آمازون در ایران)

راهنمای مرحله به مرحله:

کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دو طرف به سمت پایین آویزان باشد و طرف پهن تر به سمت راست (و یا بسته به نوع اولویت شما) باشند، کراوات را به گونه ای تنظیم کنید که طرف پهن تر بلند تر از طرف دیگر باشد، انتهای پهن تر را در انتهای باریک بکشید و آن را زیر انتهای باریک ببرید ، آن را بکشید تا یک گره آزاد ایجاد کنید، طرف پهن تر را در انتهای طرف باریک قرار دهید و آن را روی گره ای که در مرحله قبلی ایجاد کرده اید ، بیاندازید، انتهای پهن تر را از زیرِ گره بکشید، گره را دوباره بکشید و آن را از گره قبلی بیرون بیاورید، در میان قسمت های گره، انتهای پهن تر را بچرخانید و گره را طوری تنظیم کنید تا بطور مناسب قرار گیرد.

مراحل بستن کراوات

 

دومین مدل :بستن کراوات ویندسور

این مدل شبیه گره Windsor کامل است، اما راحت تر است، برای مناسبت هایی با پارچه سبک تر مانند ابریشم و برای لباس های روزانه و زمانی که شما عجله دارید ، مناسب است.

چگونگی بستن مرحله به مرحله این مدل

کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دو طرف آویزان باشد و طرف پهن تر به سمت راست (و یا بسته به نوع اولویت شما) باشد، کراوات را به گونه ای تنظیم کنید که طرف پهن تر بلند تر از طرف دیگر باشد، انتهای پهن تر را در انتهای باریک بکشید و آن را زیر انتهای باریک رد کنید، آن را بکشید تا یک گره آزاد ایجاد کنید، سمت پهن تر را روی سمت دیگر بکشید و آن را پشت گره انداخته و سپس از روی گره رد کنید، در بین لایه ها گره را طوری تنظیم کنید تا بصورت مناسب قرار گیرد.

(آمازون در ایران)

چگونگی بستن کراوات

 

مدل سوم :مدل کراوات فورین هند

این مدل چنانچه در دنیای مد نمناک گفته شده است همچنین به عنوان مدلی برای پسر های مدرسه ای شناخته شده است، این مدل آسان ترین راه برای مبتدیان است، اگر می خواهید سریع و ساده باشد، انتخاب ایده آلی است.

چگونگی انجام مرحله به مرحله:

·کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دو طرف آویزان و انتهای پهن تر در سمت راستتان قرار گیرد، کراوات را طوری تنظیم کنید که طرف دیگر نسبت به این طرف ، کمی بلند تر باشد، طرف پهن تر را از میان طرف دیگر رد کنید، · طرف پهن تر را زیر طرف دیگر قرار دهید، یکبار دیگر بدورش بچرخانید، طرف پهن تر را بصورت ایستاده ،پشت گره قرار دهید و طرف پهن تر را زیرِ اولین گره ببرید و طوری آن را تنظیم کنید که بشکل مناسب قرار گیرد.

نحوه بستن انواع گره کراوات

(آمازون در ایران)

مدل چهارم :آموزش بستن کراوات یک گره Kent

این گره اصلاح شده ی مدل Four in hand است، این مدل برای کراوات های ضخیم با پیراهن هایی با یقه باریک مناسب است و یک ایده خوب برای مردان قد بلند و کسانی که همیشه یک مدل کراوات میبندند ،است.

چگونگی بستن مرحله به مرحله ی این مدل :

کراوات را روی گردن خود بگذارید تا هر دوطرف آویزان باشد و انتهای پهن تر را در سمت راست خود بگذارید، کراوات را طوری تنظیم کنید که طرف پهن تر ، نسبت به طرف دیگر بلند تر باشد.

سمت پهن تر را از زیر سمت دیگر عبور دهید، یک حلقه روی سمت باریک ایجاد کنید، سمت پهن تر را بین کراوات و گردن خود قرار دهید و به سمت پایین بکشید و در نهایت گره را تنظیم کنید تا به صورت مناسب قرار گیرد.

طرز بستن کراوات یک گره

(آمازون در ایران)

مدل پنجم :آموزش بستن کراوات گره ی مدل پرنس آلبرت

گره ی مدل پرنس آلبرت شبیه یک گره Windsor کامل است، تنها تفاوتش این است که گره در یک جهت پیچیده شده و بیشتر به شکل نامتقارن شکل می گیرد، این مدل مناسب برای کراوات های ضخیم و مردان کوتاهتر است.

چگونگی بستن گام به گام این مدل:

از آنجایی که نیاز به دو یا چند پیچش دارد، طرف پهن تر باید بلند تر از سمت باریک باشد، انتهای باریک را با انتهای پهن بپیچید ، این کار را 2 بار یا بیشتر انجام دهید، هر چه بیشتر بپیچید ، گره ضخیم تر می شود، بعد از پیچش نهایی ، یک حلقه ایجاد کنید و سمتِ باریک تر را از میان آن حلقه رد کنید و به سمت پایین بکشید، گره را طوری تنظیم کنید که بصورت مناسب قرار گیرد.

آموزش مراحل بستن کراوات

(آمازون در ایران)

خرید از آمازون ایران

آمازون در ایران

آمازون در ایران

انواع کروات را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند و به نوعی آمازون ایران هستند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

خرید از آمازون

خرید از آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

آمازون ایران

فشن

آمازون ایرانآمازون در ایرانسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.