ظرف غذای مناسب کودک چه ویژگی هایی دارد؟(آمازون در ایران)

آمازون در ایران

آمازون در ایران


ظرف غذای نوزاد و خردسال(آمازون در ایران)

شاید شما هم به این باور باشید که شکل و فرم غذا و ظرفی که در آن غذا سرو میشود میتواند در اشتها و روحیه انسان برای خوردن غذا تأثیر داشه باشد.(آمازون در ایران)

اما برای کودکان کمی متفاوت است، بیشتر برای کودک باید سعی داشته باشید از ظروفی استفاده کنید که پلاستیکی نباشند، چرا که مواد شیمیایی به کار رفته شده در ظروف پلاستیکی مناسب حال کودک نیست و به او آسیب میزند.

بنابراین برای انتخاب ظرف غذای کودک ابتدا در مورد ویژگی‌ها و جنس آن تحقیق کنید و سپس برای خرید بروید. جنس ظرف غذا به ویژه در کودکان تاثیر زیادی بر روی سلامت و اشتهای کودک دارد.
(آمازون در ایران)

ظرف غذای بچه


BPA، نوعی ماده شیمیایی است که نزدیک به 40 سال است برای سخت‌تر کردن پلاستیک مورد استفاده قرار گیرد. اعظم اسلامی مجد: این ماده شیمیایی همه جا هست، از سی‌دی‌های فشرده گرفته تا بطری‌های آب و یا حتی غذاهای کنسروی، بیش از 90 درصد ما هم‌اکنون در بدن خود BAP داریم.


BPA را می‌‌توان از طریق گرد و غبار موجود در هوا نیز جذب کرد.
معمولا در بطری‌های شیر کودکان خردسال، فنجان‌ها، ظروف کوچک و سایر وسایل جانبی و ظروف غذای مخصوص کودکان، BPA به کار رفته است.

برخی از کارخانه‌های تولید ظروف غذای کودک، استفاده از BPA را قدغن کرده‌اند، اما چرا استفاده از این ماده شیمیایی ممنوع شده است؟

برخی از متخصصان می‌گویند BPA تأثیر مستقیم روی مغز، رفتار و غدد پروستات دارد.

(آمازون در ایران)

برخی از خطرات ناشی از استفاده از BPA

– سطح هورمون‌ها: برخی از دانشمندان می‌گویند، BPA درست مثل یک هورمون در بدن عمل می‌کند و تعادل سایر هورمون‌ها را از بین می‌برد. BPA روی هورمون رشد در جنین، نوزادان و کودکان اثر می‌گذارد.

– مشکلات رفتاری و ذهنی: بعد از بررسی برخی مدارک و شواهد، گروهی از دانشمندان نتیجه گرفتند که BPA بر روی ذهن و رفتار نوزادان و کودکان خردسال اثر می‌گذارد.

– سرطان: مطالعات روی حیوانات نشان می‌دهد که رابطه مستقیمی بین BPA و سرطان وجود دارد.

– بیماری‌های قلبی: افزایش میزان BPA در بدن ارتباط مستقیمی با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی دارد.

اغلب ظرف‌های غذا و نوشیدنی برای کودکان، پلاستیکی هستند و ممکن است به نظر بیشتر ما بی‌خطر و سالم باشند در حالی‌که این‌گونه نیست.

(آمازون در ایران)

ظروف پلاستیکی یا شیشه‌ای، کدام یک مناسب‌تر است؟


اگر می‌خواهید مدت زمان بیشتری غذا را نگهداری کنید، یا اینکه غذا را برای گرم کردن داخل مایکروویو قرار دهید و غذایی که داخل ظرف می‌گذارید دچار تغییر طعم و بو نشود، بهتر است از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید.

اما چنانچه می‌خواهید از ظروف ارزان‌تر استفاده کنید و ظرف مورد نظرتان سبک‌تر باشد و راحت‌تر حمل شود، ظروف پلاستیکی مناسب‌ترند.

علاوه بر انتخاب ظروف غذای مناسب، باید نکات دیگری را نیز مدنظر داشته باشید؛ مثل سردی و گرمی غذا.

(آمازون در ایران)

چند نکته درباره ظرف غذای مناسب برای کودک


1- برای خرید ظرف غذای مناسب برای کودک خود، به فروشگاه‌های بزرگ بروید. خرید کردن از مغازه‌های کوچک را فراموش کنید.

چرا که انتخاب‌های محدودتری خواهید داشت. در واقع خرید ظروف نازک و ارزان قیمت نوعی پول حیف کردن است. در عوض به فروشگاه‌های اصلی و بزرگ بروید و ظروف با کیفیت‌تر تهیه کنید.

2- قبل از خرید یک سوال از خودتان بپرسید: «آیا این ظرف قابلیت آن را دارد که حداقل 500 بار مورد استفاده قرار بگیرد؟»

3- از ظروف مربعی شکل استفاده کنید. ظروف مربعی و مستطیلی بهتر از ظرف‌های دایره‌ای هستند و این روزها تعداد بیشتری از آنها تولید می‌شود.

4- از ظروف خیلی بزرگ استفاده نکنید. ظروف بزرگ خیلی کاربرد ندارند و ظروف کوچک‌تر بیشتر به کار می‌آیند.

5- ظروف پلاستیکی ارزان قیمت‌تر هستند ولی عمر کوتاهتری هم دارند ولی برعکس آنها، ظروف شیشه‌ای و فلزی دوام بیشتری دارند.

6- به کاربرد ظروف توجه کنید. آیا می‌خواهید مواد غذایی مورد نظرتان را فریز کنید؟

(آمازون در ایران)

راهنمای خرید ظرف غذای کودک

وقتی کودک شما برای اولین بار خوردن تکه های موز با دستانش را تجربه می کند، یا اینکه دائما با ظرف اسپاگتی بازی می کند، اما نمی تواند آن را بخورد، به تدریج لزوم استفاده از ظرف غذای کودک را حس می کنید.

همانطور که می دانید مهارت کودک در غذا خوردن با گذشت زمان پیشرفت می کند و توانایی فرزند شما در آب خوردن با لیوان و حتی دست گرفتن قاشق نیز به تدریج بهبود می یابد.

با آگاهی از این موضوعات شما باید ظروفی برای کودک خود تهیه کنید که در هریک از مراحل پیشرفت به فرزند شما کمک می کند.

(آمازون در ایران)

خرید لیوان نوزاد و کودک

ممکن است لازم باشد چند مدل مختلف لیوان سوپاپ دار را امتحان کنید تا کودکتان دسته لیوان را گرفته و از آن بنوشد یا یکی از آنها را بیشتر از بقیه دوست داشته باشد.

توجه به دو فاکتور: راحتی مکیدن و چکه نکردن لیوان بسیار حائز اهمیت است. لیوان هایی که سوپاپ های مکنده دارند (نوعی لایه انعطاف پذیر در اطراف دهانه لیوان) می توانند برای این کار ایده آل باشند،

زیرا این سوپاپ مانع از چکه کردن آب می شود، اما آب خوردن برای کودکان دشوار تر می شود و برای کودکان تازه کار چندان مناسب نیست.

لیوانهای قدیمی با سوپاپ های سوراخدار برای نوشیدن کودک راحت تر است اما چکه می کند.

طرح های مدرن دارای انواع مختلف ضد چکه هستند، از جمله واشر لاستیکی که در بالای فنجان قرار میگیرد و کودک را قادر می سازد تا از هر نقطه از آن دوست دارند، بنوشند.

(آمازون در ایران)

خرید بشقاب ها و کاسه های ناهار خوری کودک

هنگامی که کودک شما شروع به خوردن غذای جامد می کند، شما به ظروفی نیاز دارید که کودک آنها را مال خود بداند و به راحتی و با امنیت کامل از آنها استفاده کند.

مجموعه غذاخوری نوزادان و کودکان باید با دوام، روشن و ایمن در ماشین ظرفشویی باشند و معمولا شامل یک بشقاب و کاسه می شود. کارد و چنگال نوزاد و کودک اغلب از جنس پلاستیک است،

البته ظروف استیل ضد زنگ، شیشه، بامبو و سیلیکون نیز قابل استفاده است.

کودک در سن ۴ تا ۶ ماهگی شروع به خوردن غذای جامد می کند و شما به ظروف کودکانه نیاز پیدا می کنید.

(آمازون در ایران)

خرید قاشق و چنگال نوزاد و کودک

قاشق هایی با لبه نرم که برای نوزادان طراحی شده اند، در برخورد با لثه های نوزادان شما لطیف بوده و باعث آسیب دیدگی فرزند شما نمی شوند.

بعضی از این قاشق ها دارای پوشش حساس در برابر گرما هستند که داغ بودن غذا را با تغییر رنگ به شما نشان می دهند.

دسته قاشق پهن یا حلقه ای براحتی در مشت نوزاد قرار میگیرد بنابراین مناسب غذا خوردن بدون کمک نوزاد است. بعضی قاشق و چنگالها ظاهر جالبی دارند و غذا خوردن را برای کودک جذاب می کنند.

والدین استفاده از چنین قاشق هایی را در ۴ تا ۶ ماهگی نوزادشان آغاز می کنند، وقتی کودکان عمدتا وقتی با غذا های جامد آشنا می شوند.

(آمازون در ایران)

وسایل کمکی برای غذا خوردن کودک

وسایل بسیاری برای آسان تر ساختن غذا خوردن کودک شما وجود دارد، که شناخته شده ترین آنها شامل کیسه های چندبار مصرفی است که والدین می توانند آن را با غذا های پوره ای پر کنند،

کودکان نیز می توانند بدون ریختن غذا دست خود را داخل آن فرو برده و از آن بخورند. امکانات خوبی نیز برای به کارگیری هنگام سفر وجود دارد، از جمله ظرف های غذای مینیاتوری برای استفاده در پیکنیک ها و یا هواپیما که می توانید غذای کودک را در آنها قرار داده و همراه خود ببرید.

اگر غذای کودک را خودتان آماده می کنید بهتر است بدانید که امروزه سیستم هایی تولید شده که توانایی پختن، مخلوط کردن و حتی بسته بندی غذای کودک را دارد.

حتی می توانید قفسه هایی را که برای مرتب کردن وسایل غذای کودک در کابینت ها طراحی شده اند، را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

(آمازون در ایران)

 

خرید از آمازون ایران

آمازون در ایران

 

آمازون در ایران

 

انواع ظرف غذای کودک را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند و به نوعی آمازون ایران هستند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

 آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

آمازون ایران

آمازون در ایران

خرید از آمازون در ایران

سبک زندگی

آمازون ایرانآمازون در ایرانسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.