مودم دستگاهی سخت افزاری برای دریافت و تبدیل داده های منتقل شده توسط روش های مختلف ارتباطی است. مودم داده هایی که از طرف شرکت های ارائه دهنده اینترنت (ISP) دریافت می کند را به داده هایی تبدیل می کند که می توانند توسط موبایل، لپ تاپ یا تجهیزات شبکه دیگر مورد استفاده قرار گیرند. (خرید از آمازون در ایران)

به عنوان مثال یک مودم ADSL داده های مربوط به اتصال را از طریق کابل تلفن (RJ-11) دریافت و پس از تطبیق آنها با پیکربندی انجام شده روی مودم، بستر اینترنت را فراهم می سازد.

نام مودم از ابتدای واژه های Modulator و Demodulator (مودلاتور و دمودولاتور) گرفته شده است و در ابتدا تنها نقش مدوله و دمودله کردن سیگنال ها را در یک اتصال بر عهده داشتند، اما از آن زمان کاربرد مودم تغییرات فراوانی کرده است. بنابراین نام مودم تنها پیشینه ای تاریخی دارد و کاربرد واقعی آن را مشخص نمی کنند.

مودم

مودم ها را می توان به دو دسته کلی داخلی و خارجی تقسیم کرد. مودم های داخلی همان مودم هایی هستند که به صورت یکپارچه با پردازنده، یا یک چیپ جداگانه درون دستگاه هایی چون موبایل و لپ تاپ وجود دارند.

موبایل شما دارای یک مودم داخلی است که اتصال اینترنت شما به اپراتورهای موبایل -مثل ایرانسل و همراه اول- را فراهم می کند. مودم های خارجی دستگاه هایی مستقل هستند که اینترنت را برای سایر دستگاه ها فراهم می کنند.

روش اتصال و زیر ساختار های آن با توجه به نوع فناوری و کاربرد مودم متفاوت است. (خرید از آمازون در ایران)

مودم

مودم خلاصه‌ای از دو کلمه‌ی Modulator/Demodulator بوده که سه حرف ابتدایی هر کدام را گرفته و کلمه MoDem را تشکیل داده و یک دستگاه سخت افزاری است که وظیفه‌اش تبدیل سیگنال‌های دیجیتال به آنالوگ و بالعکس است.

مودم ADSL چیست؟

برقراری ارتباط با اینترنت پرسرعتADSL، توسط یک مودمADSLکه سمت کاربر است صورت می‌گیرد.

به طور کلی امروزه دو نوع اصلی اتصال به شبکه اینترنت وجود دارد:

1- اتصال به اینترنت از طریق خطوط تلفن ثابت

کاربران از طریق یک مودم معمولی، یا با استفاده از شبکه محلی در دفتر کار خود، یا از طریق یک مودم کابلی و یا با استفاده از یک اتصالDSLبه اینترنت متصل می‌شوند.اتصالDSLیک اتصال پر سرعت است که از سیم‌های عادی به کار رفته در خطوط تلفن بهره می‌برد.

2- اتصال به اینترنت از طریق خطوط تلفن همراه

انواع مودم سیم کارت خور متصل به خطوط تلفن همراه در این زمینه کاربرد دارند. مودم‌های اینترنتی اپراتورهای مخابراتی همراه در دو نوع کلی تولید و استفاده می‌شوند. (خرید از آمازون در ایران)

مودم‌های اینترنال که به صورت توکار و داخلی در انواع موبایل وتبلت برای اتصال به اینترنت همراه استفاده می‌شوند.

مودم‌های اکسترنال که مستقل از تلفن‌های موبایل و انواع تبلت، به اینترنت همراه متصل می‌شوند.

به طور کلی معروفترین مودم‌های‌ اکسترنال اینترنت همراه شامل انواع مودمGSM، مودمGPRS، مودم2G، مودم3Gو مودم4G می‌باشند.

پورت‌های یک مودمADSL

انواع پورت‌های یک مودمADSLعبارتند از:

– درگاه خط تلفن ثابت RJ-11 که تمامی مودم‌ها مجهز به این پورت می‌باشند و با استفاده از سوکت RJ-11 قابلیت اتصال به خط تلفن ثابت را دارا می‌باشند.

– پورت شبکه RJ-45 که تمامی مودم‌هایADSLدارای حداقل یک پورت شبکه هستند و از طریق این پورت، اتصال مودم به یک دستگاه مصرف کننده اینترنت مانند پی سی، سرور، تجهیزات صنعتی، تجهیزات هوشمند سازی، پرینترهای تحت شبکه و سایر تجهیزات و یا یک سوئیچ برای به اشتراک گذاری اینترنت میان چندین مصرف کننده امکانپذیر می‌شود.

و بطور کلی این دستگاه‌ها به صورت مودم 4 پورت، مودم 8 پورت و به صورت محدود، مودم 16 پورت به بازار می‌آیند. (خرید از آمازون در ایران)

مودم چیست؟

در پاسخ به سوال مودم چیست باید بگوییم که مودم بخش مهمی از سخت افزار شبکه است که به دستگاهی مانند کامپیوتر یا لپ تاپ اجازه می‌دهد تا اطلاعات را از طریق خط تلفن یا اتصال کابلی ارسال و دریافت کند.

به عبارت ساده تر مودم دستگاهی است که کامپیوتر را به اینترنت وصل می‌کند. کلمه Modem در واقع از دو بخش کلمات Modulator (صداهای قابل شنود به سیگنالهای آنالوگ صدا تبدیل می‌شوند) و demodulator (برای تبدیل سیگنالهای آنالوگ صدا به سیگنالهای دیجیتال) گرفته شده است.

همانطور که می‌دانید مودم دستگاهی است که سیگنال‌ها را مدوله و دی مدوله برای رمزگذاری و بازیابی اطلاعات استفاده می‌کند. در ابتدا یک فرآیند مدولاسیون به موج‌های حاملی که بتوان آنها را به مستافت طولانی انتقال داد تبدیل می‌شوند.

شما می‌بینید وقتی که یک سیگنال الکتریکی حاوی اطلاعات معنی دارد باید به مسافت طولانی انتقال داده شوند به یک موج حامل اضافه می‌شوند. این فرآیند اضافه کردن سیگنال اصلی به موج حامل را مدولاسیون می‌گویند. (خرید از آمازون در ایران)

خرید از آمازون ایران

آمازون در ایران

 

آمازون در ایران

 

 

 

 

انواع ظرف غذای کودک را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند و به نوعی آمازون ایران هستند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

آمازون در ایران

آمازون ایران

خرید از آمازون

خرید از آمازون

آمازون در ایران

دیجیتال

آمازون ایرانآمازون در ایرانسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.