انواع اسکیت برد و راهنمای خرید (آمازون در ایران)

آمازون در ایران

آمازون در ایران


اسکیت برد

اسکیت برد، ورزشی است که هم هیجان دارد، هم زمین‌خوردن و دردکشیدن‌های طاقت‌فرسا!(آمازون در ایران) یکی از هیجان انگیزترین ورزش های دنیا و صد البته پر حادثه ترین آن ها، ورزش اسکیت برد است . که افراد می توانند آن را در سطوح مبتدی تا حرفه ای فرا بگیرند و در هر موقعیت مکانی و زمانی به انجام انواع و اقسام حرکات نمایشی و جذاب با تخته اسکیت خود بپردازند. اسکیت بردها امروزه از تنوع مدلی بسیار زیادی در بازار کشورمان برخوردار هستند. (آمازون در ایران)

نکات مهم هنگام خرید اسکیت برد

طول و عرض تخته:

 • نخستین نکته در خصوص خرید اسکیت برد توجه به طول و عرض تخته آن است.
 • در ابتدا باید بگوییم میزان اندازه طول و عرض تخته اسکیت مورد نظر شما بایستی متناسب با سطح مبتدی و یا حرفه ای بودن شما باشد.
 • یعنی بطور مثال اگر تازه به سراغ تخته های اسکیت رفته اید، محصولی با عرض حدودا ۲۲ و طولی بین ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر برایتان مناسب تر است.
 • فراموش نکنید هرچخ عرض تخته کمتر باشد، امکان حفظ تعادل بر روی آن نیز دشوار تر است.
 • البته اگر از دسته اسکیت بازهای حرفه ای هستید و اصول درست آن را فرا گرفته اید، حتما برای انجام بهتر حرکت های نمایشی خود از تخته های باریک تر استفاده کنید.
(آمازون در ایران)

جنس اسکیت:

 • مورد بعدی در خصوص انتخاب اسکیت برد توجه به جنس اسکیت است.
 • معمولا جنس اغلب اسکیت ها از چدن است که دلیل آن هم مقاوم مطلوب در برابر فشار و ضربات ناگهانی ناشی از پرش ها و عبور از موانع است.
 • ناگفته نماند تخته اسکیت های دیگری نیز در بازار موجود هستند که از جنس های دیگری ساخته شده اند.

میزان وزن قابل تحمل:

 • فاکتور مهم بعدی مربوط به میزان وزن قابل تحمل اسکیت بردها می شود.
 • میزان وزن قابل تحمل اسکیت بردها در ارتباط تنگاتنگی با طول و عرض و همچنین جنس تخته آن می باشند.
 • توجه داشته باشید چنانچه از دسته افراد سنگین وزن هستید و از تخته اسکیت های ضعیف برای بازی کردن استفاده  می کنید، قطعا اسکیت بردتان به زودی خراب و یا حتی دچار شکستگی از نقاط مختلف بر روی خود خواهد شد.
(آمازون در ایران)

میزان شیب تخته اسکیت:

 • یادتان نرود که حتما به میزان شیب تخته اسکیت مورد نظرتان در هر دو سوی آن نیز توجه داشته باشید.
 • هرچه شیب دو لبه تخته به سمت بالا بیشتر باشد، آن محصول مناسب افراد حرفه ای تر است و هرچه که از شیب کمتری و یا نهایتا از لبه هایی کاملا صاف برخوردار باشد، آن تخته اسکیت مناسب افراد تازه کار و مبتدی می باشد.
 • انتخاب میان یک تخته اسکیت شیب دار یا فاقد شیب از جمله مواردی است که انتخاب آن بسته به سطح اسکیت سواری شما دارد و اصلا نباید از آن غافل شوید!

مشخصات چرخ ها:

 • در هنگام خرید خود حتما به چرخ مشخصه های مربوط به چرخ های اسکیت برد مورد نظرتان توجه نمایید.
 • در وهله اول جنس چرخ ها بهتر است بصورت ژله ای در نظر گرفته باشد تا بتواند از خود انعطاف قابل قبولی را در برابر حرکات و فشارهای ناشی از سوار شدن شما بر روی خود نشان دهد.
 • در وهله دوم هم بهتر است اگر مبتدی هستید، از نرمی قابل قبولی برخوردار باشد تا بتوانید راحت تر با آن حرکت کنید و در هنگام لزوم بچرخید.
 • و در وهله آخر هم باید به کوچکی و یا بزرگی قطر چرخ ها توجه کنید؛ چرخ های کوچک برای کسانی که به دنبال شتاب بیشتر می باشند، مناسب است و چرخ های بزرگ برای کسانی که به دنبال سرعت بالاتر می باشند، مناسب اند.
(آمازون در ایران)

کیفیت یاتاقان ها:

 • همانطور که می دانید تخته های اسکیت بر روی چهار چرخ استوار هستند که مسئولیت این اتصال و همچنین انتقال نیرو از کف پاهای شما بصورت برابر و همسان را یاتاقان ها یا همان بلبرینگ ها بر عهده دارند.
 • به همین دلیل است که می گوییم کیفیت یاتاقان ها در خرید یک اسکیت برد مرغوب بسیار حائز اهمیت است.
 • توجه داشته باشید کیفیت و سلامت یک یاتاقان بر روی چرخش راحت، حرکت نرم تر و همچنین طول عمر کل محصول شما تاثیر گذار است.
 • پس لطفا برای خرید یک اسکیت برد بادوام به سراغ محصولاتی بروید که یاتاقان های آن ساخت کشور چین نباشند!

بوش استاندارد:

 • از دیگر موارد مهم در خصوص انتخاب و خرید یک اسکیت برد توجه به بوش یا بوشینگ استانداردی است که باید بر روی محصول با درجه سختی مناسب نصب شده باشد.
 • بوش در واقع قطعه ای است که سبب نرم شدن چرخ ها به هنگام حرکت تخته اسکیت شما می شود و به همین منظور اگر از درجه سختی زیادی این قطعه برخوردار باشد، قطعا اسکیت شما سخت حرکت کرده و سخت هم خواهد چرخید!
 • ناگفته نماند امروزه در بازار اسکیت بردهای زیادی موجود می باشد که از بوش های استاندارد با درجه سختی ها مختلفی تولید شده اند.
 • درجه سختی یک بوش می تواند با توجه به وزن و اندازه جثه شما نیز انتخاب شود؛
(آمازون در ایران)

نوار گریپ:

 • یکی از مهمترین نکاتی که در خرید اسکیت برد باید به آن توجه نمایید، نوار گریپ نصب شده بر روی محصول است.
 • نوار گریپ در حقیقت نوعی نوار چسب دانه دانه ای است که جهت افزایش اصطکاک میان پاهای شما اسکیت بازان عزیز با تخته اسکیت بر روی آن چسبیده می شود تا بتوانید با راحتی بیشتری، حرکات نمایشی و مانورهای خود را انجام دهید.
 • نوار گریپ امروزه دارای طرح ها و رنگ های مختلفی می باشد که البته ضمن توجه به زیبایی ظاهری آنان باید بگوییم بهترین نوار گریپ مدل های تک رنگ و سیاه رنگی است که هم از ضخامت کمتری برخوردار هستند و هم از کیفیت و دوام بیشتری بهره می برند.

معرفی انواع اسکیت بردهای مبتدی و حرفه ای

اندازه و شکل اسکیت بردها بسیار متفاوت هستند و تنوع زیاد آنها می تواند کمی گیج کننده باشد. اسکیت بردهای میکرو برای سنین ۱ تا ۵ سال، سایز مینی و کوچک برای ۶ تا ۷ سال و ۸ تا ۱۲ سال مناسب بوده، سایز متوسط برای نوجوانان تا ۱۴ سال و فول سایز برای بالای ۱۵ سال در نظر گرفته شده است. اما برای یک تجربه هیجان انگیز با خرید اسکیت برد مناسب، اطلاعات زیر را دنبال کنید. (آمازون در ایران)

بردهای بزرگ (LONGBOARD)

لانگ بردها در هر شکل و اندازه ای تولید می شوند. اما معمولا یک تخته اسکیت در این دسته طول ۳۳ اینچ یا بیشتر داشته و دارای شکل متقارنی است. میزان حفظ تعادل و ثبات در اینگونه اسکیت بردهای بزرگ برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. بردهای بزرگ بر روی زمین های خشن نیز یک سواری صاف و ایده آل می دهد و به اندازه کافی سریع حرکت می کند. البته این نوع اسکیت بردها برای جابه جایی و نیز انجام ترفندها و هنرهای نمایشی با اسکیت برد زیاد مناسب نیستند. لانگ بردها در سه دسته: pintail ،twin tip، cruiser longboard  وجود دارند که هر کدام مدل خاص و شکلی متفاوت دارد.

اسکیت برد کروزر (CRUISER)

کروزرها برای بردن شما از سطح مبتدی و تازه کار به یک درجه بالاتر بسیار عالی هستند و مزیت ویژه آن نسبت به لانگ بردها حمل و نقل آسان تر آنهاست. طول آنها کوتاه تر بوده و تخته اسکیتی است که به شما این امکان را می دهد تا چرخش های محکم تری به سمت موانع داشته باشید. هرچه تخته اسکیت بلندتر باشد پایداری آن برای مبتدیان بهتر است. (آمازون در ایران)

بردهای کوچک (MINI CRUISE)

این نوع اسکیت بردها از کروزرها هم کوچک تر بوده و حتی در کوله پشتی جا می شوند. اسکیت بردهای کوچک برای کسانی است که از مرحله مبتدی رد شده و کنترل و حفظ تعادل بهتری بر تخته اسکیت دارند. سبک این اسکیت بردها برای اجرای نمایش های جذاب برای حرفه ای ها عالی است. چرخش های سریع و فراز و فرودها در کوچه و خیابان با این نوع بردهای کوچک جای مانور بیشتری برای اسکیت باز فراهم می کند. برای خرید یک اسکیت برد حرفه ای در این دسته جستجو کنید حتما مدل مناسب با سبک خود را پیدا خواهید کرد.

اسکیت بردهای حکاکی شده (CARVE SKATEBOARD)

این نوع اسکیت بردها جنبه نمایشی داشته و دارای کنده کاری های جذاب برای تماشاگران است و با نمایش های حرفه ای ها، سرگرمی بسیار محبوبی محسوب می شود. چرخ های جلو به گونه ای است که تخته اسکیت حالت شیب دار دارد و اسکیت باز مانند یک موتورسوار می تواند حرکات نمایشی تک چرخ و تغییر سرعت و حالت موجی در حین حرکت ایجاد کند. (آمازون در ایران)

اسکیت بردهای KICK DOUBLE

احتمالا یکی از مهم ترین اختراعات در ورزش اسکیت برد همین نوع تخته اسکیت های دبل کیک می باشد زیرا با یک ضربه اسکیت باز در هر دو انتهای تخته اسکیت امکان اجرای همه روش ها و ترفندهایی که تا کنون در رشته اسکیت قابل انجام بوده، وجود دارد. این نوع اسکیت برد برای اجراهای خیابانی و پارک ها با سرعت بالا ایده آل است و سایز آن برای جابه جایی مناسب بوده و هر حرفه ای را در مجموعه اسکیت بردهای خود حتما یکی از این مدل را دارد.  

خرید از آمازون ایران

آمازون در ایران

آمازون در ایران

انواع اسکیت برد را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند و به نوعی آمازون ایران هستند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

  آمازون ایران آمازون ایران خرید از آمازون خرید از آمازون خرید از آمازون در ایران  

سبک زندگی

آمازون ایرانآمازون در ایرانسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.