لباس های تابستانی مناسب نوزاد چه لباس هایی ست ؟ (خرید از آمازون)

خرید از آمازون

خرید از آمازون


بایدها و نباید هایی که در مورد لباس پوشاندن نوزاد در تابستان باید رعایت کنید(خرید از آمازون)

قطعا شما نمیخواهید که یک نوزاد تازه متولد شده سردش شود ؛(خرید از آمازون)

از سوی دیگر نمیخواهید که لباس زیاد ،تن او کنید و باعث شوید که بیش از حد گرمش شود.

از آنجایی که بین فشار گرما و خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزادان (sids) رابطه وجود دارد،پس این چیزی است که باید واقعا به آن توجه کنید که در تابستان این خطر بسیار بیشتر میشود.

در تابستان لباس مناسب ونازک،تن نوزاد خود کنید و از پتو های سبک استفاده کنید.

مراقب باشید که دمای اتاق نیز به اندازه کافی راحت باشد و در طول ماههای گرم سال به نوزادتان کمک کنید ،تا راحتتر بخوابند. (خرید از آمازون)  

در تابستان برای نوزاد از لباس های سبک و پارچه های استفاده کنید:

که راه هوا به درون آنها باز باشد ؛ پارچه های سبک مانند،نخی ،که باعث میشود که بدن نوزادتان خنک نگه داشته شود.از پارچه های سنگین مثل:ابریشمی یا پشمی اجتناب کنید.

آستین های کوتاه معمولا انتخاب خوبی برای تابستان نوزاد هستند:

در صورت امکان موقع خواب لباس خواب نوزاد را تنش کنید زیرا لباس خواب نوزاد طوری طراحی شده است که به راحتی بر تن نوزاد مینشیند و مواد آن گرما زا جذب نمیکند.

لباس هایی را انتخاب کنید که چهره نوزاد شما را روشن تر کند.

از لباس های که دارای یقه بلند و یا سایر قسمت های است که بدن یا صورت نوزاد را در هنگام خوابیدن میپوشاند،اجتناب کنید چرا که یقه ممکن است جلوی نفس گیری راحت آن را بگیرد و خطر ناک است.

(خرید از آمازون)  

سر نوزاد را نپوشانید:

دمای بدن یک نوزاد،به طور عمده از طریق سر او تنظیم میشود.بسیاری از مردم دوست دارند که لباس نوزاد دارای یک کلاه باشد،اما استفاده از آن در تابستان نوزاد را بیش از حد گرم میکند.

در تابستان به جای پتو از کیسه خواب برای نوزاد استفاده کنید:

کارشناسان توصیه میکنند درون گهواره نوزاد پتو نگذارید ،چرا که خطر خفگی را زیاد میکند.با این حال از یک کیسه خواب، که خیلی سبکتر است،با خیال راحت استفاده کنید. و خطر آن را کاهش دهید با این حال اگر کودکتان داغ به نظر میرسد و یا نق زد، حتما او را از کیسه خواب در بیاورید.

نوزادتان را در تابستان از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید:

حتی اگر در یک اتاقی که نسبتا خنک است قرار دارید باز هم نشستن در مقابل نور مستقیم خورشید میتواند سبب ناراحتی کودک شود.گهواره یا تخت خواب را در قسمتی از اتاق قرار دهید که سایه است.و این گونه میتوانید پرده ها را بکشید.

(خرید از آمازون)

مدام بررسی کنید که آیا کودک شما داغ است!!

چندین نشانه وجود دارد که نشان میدهد که کودک ،خیلی گرم است.اگر هر کدام از این نشانه ها را دیدین ،برخی از لباس های نوزاد را دربیاورید و یا به یک جای خنک تری ببرید.

  • عرق روی پیشانی کودک
  • داغ شدن گوش های کودک

که شما میتوانید با لمس کردن به راحتی متوجه آن شوید.

 لبـاس نـوزادان را چگونـه بـایـد شـسـت؟

پوست نوزادان آنقدر نرم و لطیف است که بیشتر پدر و مادرها نگران آسیب پذیر بودن آن هستند بنابراین آنها ترجیح می دهند از ایمن ترین و طبیعی ترین محصول برای شستن لباس نوزاد استفاده کنند.

برای شستن لباس نوزاد استفاده از شوینده های ملایم بسیار مناسب است چون شوینده های قوی می توانند به پوست نوزاد آسیب برسانند.

صابون ترکیب های آزاردهنده ندارد و می توان از آن برای شستشوی لباس های نوزاد استفاده کرد اما به دلیل اینکه خاصیت قلیایی اش از پودرهای شوینده کمتر است، قدرت تمیزکنندگی کمتری دارد.

اگر در ماه های اول تولد که زیاد شیر روی لباس نوزاد می ریزد از صابون استفاده کنید، ممکن است لک روی لباس باقی بماند.

(خرید از آمازون)  

لباس نوزاد

پزشکان هم توصیه می کنند برای پاک کردن لکه های لباس نوزاد از ملایم ترین محصولات استفاده کنید، نه از نرم کننده و محصولاتی که حاوی رنگ و عطر هستند و مراقب هر نوع نشانه حساسیت باشید.

در صورت مشاهده نشانه هایی مانند جوش، خشکی و پوسته پوسته شدن یا برآمدگی های قرمز روی پوست نوزاد، با پزشک تماس بگیرید.

در بیشتر موارد با شستن کامل تر و آبکشی بیشتر لباس های نوزاد، مشکل برطرف می شود ولی گاهی هم پزشک انجام آزمایش های بیشتر را توصیه می کند.

قبل از شستن هر لباس برای اولین بار، اطلاعات مندرج روی بسته بندی آن را بخوانید.

بهتر است لباس های نوزاد را جدا از لباس دیگر افراد خانواده بشویید اما اگر از صابون ملایم استفاده کنید این کار ضروری نیست.

همیشه لباس نوزاد را در اولین فرصت بشویید چون با ماندن آلودگی روی لباس نوزاد، شستن و پاک کردن لکه ها سخت تر می شود.

(خرید از آمازون)  

خرید از آمازون ایران

آمازون در ایران

آمازون در ایران

انواع لباس تابستانی نوزاد را نمی توان از هر برند و یا فروشگاهی تهیه کرد زیرا نمونه غیر اصل آن در بازار این فراوان است بنابراین برای حرید این وسیله حتما به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی معتبر و یا سایت های خارجی مانند خرید از سایت آمازون مراجعه کنید برای خرید از آمازون شما می توانید از سایت هایی که محصولات خود را از سایت آمازون وارد می کنند و به نوعی آمازون ایران هستند مانند سایت آی مازون مراجعه کرده و با خیال راحت خرید کنید.

آمازون ایران  آمازون ایران آمازون در ایران آمازون در ایران خرید از آمازون در ایران

سبک زندگی

آمازون ایرانآمازون در ایرانسایت جهانی آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.